Izvor: RTS/Ekonomija arhiva vesti 27.02.2016
"Beograd među najisplativijim gradovima za strana ulaganja"
RTS 27.02.2016
Beograd se nalazi na osmom mestu gradova u Evropi u kategoriji "najisplativiji grad za ulaganje stranih investitora", po analizi "Fajnenšel Tajmsa". Gradonačelnik Beograda Siniša Mali je tim povodom ocenio da se Beograd ubrzano pozicionira kao… »
Snabdevači i distributeri struje i gasa pod većim nadzorom
RTS 27.02.2016
Novi energetski pravilnik obavezuje Agenciju za energetiku da kontroliše snabdevače i distributere struje i gasa da li poštuju propise, uslove i cenovnike za priključenje na sisteme i da li su cene i obračuni u skladu utvrđenim metodama… »
Popis napuštenih fabrika, kamen spoticanja konverzija zemljišta
RTS 27.02.2016
I domaći i strani investitori tvrde da je sve teže naći infrastrukturno opremljenu lokaciju za gradnju, sa rešenom imovinom. Istovremeno, već 15-ak godina, sve je više napuštenih fabrika čiji vlasnici ne žele da plate prebacivanje prava… »