Izvor: Vesti online/Kultura arhiva vesti 22.03.2016
"Sačuvaj me bože srpskog junaštva i hrvatske kulture"
Vesti online 22.03.2016
Umetnički direktor Bitef festivala Ivan Medenica najavio je posebnu programsku celinu 50. Bitefa i uručio poziv Hrvatskom nacionalnom kazalištu da sa predstavom "Nad grbom glupe Evrope", po motivima istoimenog teksta Miroslava Krleže i u režiji… »
Izložba inspirisana životom i radom Vlade Divljana
Vesti online 22.03.2016
Dokumentarna izložba "Vlada Divljan - Evergreen", inspirisana životom i radom legendarnog muzičara, biće otvorena u petak 25. marta u ustanovi kulture "Parobrod". Izložba je svojevrsno podsećanje na refleksiju Divljanovog uticaja na razvoj urbane… »
"Odlazni terminal" u UK Vuk Karadžić
Vesti online 22.03.2016
Na sceni Kult UK "Vuk Stefanović Karadžić" 27. marta, na Svetski dan pozorišta, u 20 časova biće odigrana predstava "Odlazni terminal". Ne propustite ovu zabavnu predstavu koja se bavi veoma aktuelnim pitanjem emigracije mladih i iskoristite 30%… »