Izvor: Novi magazin/Politika arhiva vesti 11.06.2016
Protest zbog rušenja u Savamali: 20 000 ljudi krenulo ka Vladi Srbije
Novi magazin 11.06.2016
Ispred Skupštine grada Beograda večeras je održan protest "Čiji grad?" u organizaciji inicijative "Ne da(vi)mo Beograd", zbog rušenja objekata u centralnoj beogradskoj četvrti Savamali. Skupu su prisustvovale hiljade ljudi, a u koloni koja je potom… »
Čepurin: Srpsko-rusko razumevanje važno za budućnost Evrope
Novi magazin 11.06.2016
Ambasador Ruske federacije u Beogradu Aleksandar Čepurin smatra da, ako evropske zemlje žele da sačuvaju konkurentnost i životni standard, moraju da imaju dobre odnose sa Istočnom Evropom, Rusijom, Evroazijskom ekonomskom unijom (EEU), zbog čega… »
Ateisti Srbije: Obeležavanje Spasovdana kao slave Beograda je diskriminacija
Novi magazin 11.06.2016
Udruženje građana Ateisti Srbije oštro je danas kritikovalo gradske vlasti u Beogradu zbog obeležavanja slave Spasovdan i ocenilo da je reč o kršenju Ustava i diskriminaciji pripadnika drugih verskih zajednica i ateista. "Zanemarivši sav besmisao… »
Novinarska udruženja: Gradonačelnik Kragujevca svesno ugrožava medije
Novi magazin 11.06.2016
Više novinarskih udruženja ocenilo je danas da gradonačelnik Kragujevca Radomir Nikolić "svesno" ignoriše zakonsku obavezu lokalne samouprave da budžetskim novcem sufinansira medijske sadržaje u javnom interesu i pozvalo odbornike lokalne… »