Izvor: RTS/Ekonomija arhiva vesti 06.07.2016
Čadež: Politička stabilnost bitna za razvoj privrede
RTS 06.07.2016
Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež kaže za RTS da je za dolazak investitora u Srbiju presudna predvidivost, pravac u kom se zemlja kreće, da bi kompanije mogle dugoročno da ostanu na toj teritoriji. Gostujući u Dnevniku RTS-a Marko… »
(Ne)efikasno pospremanje u EPS-u
RTS 06.07.2016
Analizirajući stanje u EPS-u u autorskom tekstu, direktor Svetske banke u Srbiji Toni Verhejen upozorava da će se to preduzeće, ukoliko u narednih pet godina ne sprovede konkretne reforme, suočiti sa dugom od gotovo dve milijarde evra. Resorno… »
Završetak deonice Ljig–Preljina uprkos poteškoćama
RTS 06.07.2016
Deonica Koridora 11 od Ljiga do Preljine koju gradi azerbejdžanska firma "Azvirt" biće završena u roku – krajem avgusta ove godine. Izvođača radova pored građevinskih, pratili su i drugi izazovi, prvenstveno na rešavanju imovinsko-pravnih odnosa… »
Kako do evropskih kredita za poljoprivrednike?
RTS 06.07.2016
Bez obzira na to kako će Bregzit uticati na zajedničku poljoprivrednu politiku Evropske unije, fondovi za ruralni razvoj zemalja u pretpristupnom periodu ostaju. Do jeseni, zajedno sa pozivom poljoprivrednicima da konkurišu za sredstva iz Ipard fonda… »