Izvor: OK radio/Svet arhiva vesti 22.07.2016
Češka: Srbin vođa narko bande
OK radio 22.07.2016
Grupa nije komunicirala preko mobilnih telefona ni interneta, već su se sastajali, kako je rečeno, u različitim delovima Evrope. Vrednost zaplenjene droge je oko milijardu čeških kruna, odnosno više od 36 miliona evra. Sedmočlana kriminalna grupa… »
Poništena presuda Stepincu
OK radio 22.07.2016
Zagreb -- Zagrebački Županijski je u celosti poništio presudu kontroverznom hrvatskom kardinalu iz Drugog svetskog rata Alojziju Stepincu. Stepinac, koji je ključni kamen spoticanja u odnosima SPC i Rimokatoličke crkve u Hrvatskoj i važan faktor… »
"Tri meseca vanrednog stanja premalo za čistku"
OK radio 22.07.2016
Turska je ušla u drugi dan vanrednog stanja, a predsednik Redžep Tajip Erdogan je nagovestio da tri meseca, možda neće biti dovoljno za čistku odgovornih za prošlonedeljni neuspeli vojni puč. Erdogan je rekao Rojtersu da ne postoje prepreke za… »
Diplomate: Jeremić treći posle prvog kruga
OK radio 22.07.2016
Njujork -- Bivši portugalski premijer Antonio Gutereš vodi posle prvog, tajnog glasanja o kandidatima za novog generalnog sekretara UN. Na drugom mestu je bivši slovenački predsednik Danilo Tirk, javila je agencija Asošiejted pres pozivajući se na… »