Izvor: 24 Sata/Svet arhiva vesti 28.08.2016
Napustili su život u gradu i na plutajućem ostrvu napravili kućicu iz snova
24 Sata 28.08.2016
Pre više od dvadeset godina kanadski umetnici Ketrin i Vejn rešili su da pobegnu od gradske vreve i svakodnevne gužve, pa su odlučili da ostvare san i izgrade kuću na njihovom sopstvenom ostrvu. Izabrali su plutajuće ostrvo koje se nalazi blizu… »
Šta su zelene kuglice koje redovno šutirate u Beogradu?
24 Sata 28.08.2016
Ove zelene kuglice viđate svaki dan na ulicama i sigurno ste se zapitali šta su. Radi se o plodu drveta maklura, rodom iz Severne Amerike, ili, kako ga još nazivaju, trnovita pomorandža ili osidž. Naziv osidž potiče od indijanskog plemena Osidž… »
Kad budete videli kako izgledaju ruski studentski domovi, beogradski će vam biti strava
24 Sata 28.08.2016
Fotograf Paskual Dumont zavirio je u ruske domove u kojima borave studenti, sve redom genijalci. Uslovi u kojima žive su zaista sramotni. Svi znamo da beogradski studentski domovi nisu najbolji, ali nakon ovih fotografija zaista ćete biti srećni što… »