Izvor: RTS/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 22.10.2016
Tri kulture na Sajmu knjiga
RTS 22.10.2016
Centar za promociju nauke izlaže više od 860 publikacija iz oblasti naučnog izdavaštva tokom Sajma knjiga. Štand se otvara u nedelju, 23. oktobra, a na njemu će biti predstavljena nova izdanja Centra: „Odravnjivanje“ i „Uvod u objavljivanje… »
Spusti taj aparat!
RTS 22.10.2016
Borba protiv selfija sve više se razbuktava. Takozvani narcištapovi zabranjeni su u rimskom Koleseumu, u Versaju i u Sidnejskoj operi. U Rusiji vas zbog snimanja selfija mogu i uhapsiti, a vlasti te države upozoravaju na opasnost slikanja na pogrešnim… »
Profesionalna orijentacija - znam šta ću biti!
RTS 22.10.2016
Najlepše je kada radimo posao koji volimo. Nažalost, sve je manje takvih primera. Zbog toga se, kao pomoć u izboru budućeg zanimanja, primenjuje profesionalna orijentacija. Pomoć pri izboru idealne profesije ima veliku važnost u formiranju… »