Svet arhiva vesti 23.10.2016
Zaplenjeno 300 tona kokaina
Večernje novosti 22.10.2016
Kolumbijska policija saopštila je danas da je od početka godine zaplenila oko 300 tona kokaina, što je apsolutni rekord. Kolumbijska policija saopštila je danas da je od početka godine zaplenila oko 300 tona kokaina, što je apsolutni rekord. Prema… »
Arogantan stav Bob Dilana
Danas 22.10.2016
Član Švedske akademije Per Vastberg izjavio je da je arogantno i nepristojno što se muzičar Bob Dilan nije izjasnio povodom dobijanja Nobelove nagrade za književnost. Kako je preneo BBC, Švedska akademija nauka nije uspela da stupi u kontakt sa… »
Bivšem predsedniku Egipta 20 godina zatvora
Danas 22.10.2016
Vrhovni Apelacioni sud u Egiptu potvrdio je danas presudu po kojoj je bivši predsednik te zemlje, islamista Mohamed Morsi, osuđen na 20 godina zatvora zbog napada na demonstrante koji su 2012. protestovali protiv njegove vlasti. To je prva pravosnažna… »
Marš za ujedinjenje Ruminije i Moldavije
Danas 22.10.2016
Više od 2.000 ljudi marširalo je glavnim gradom Rumunije tražeći da se njihova zemlja ponovo ujedini sa susednom Moldavijom, javlja Anadolija. Demonstranti su mahali gotovo identičnim rumunskim i moldavskim zastavama hodajući kroz glavne gradske… »