Izvor: RTV/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 07.01.2017
Gašenje FM na nacionalnim frekvencijama
RTV 07.01.2017
OSLO - Norveška će naredne sedmice postati prva država koja će otpočeti proces ukidanja tehnologije modulacije radio frekvencije (FM-UKT) za nacionalne i neke regionalne radio-emitere. FM radio stanice širom Norveške postepeno će se prebaciti na… »
Astronauti u šetnji pomagali robotu
RTV 07.01.2017
BEOGRAD - Astronauti su juče izašli u svemirsku šetnju kako bi prikačili nove baterije na strujnu mrežu Međunarodne svemirske stanice. Pre nego što su izašli, komandant Šejn Kimbro i Pegi Vitson, imali su pomoć robota koji je uradio najteži deo… »
Redak stakleni novčić prodat za 70.000 dolara
RTV 07.01.2017
BEOGRAD - Redak američki eksperimentalni stakleni novčić napravljen tokom II svetskog rata, prodat je na aukciji za 70.500 dolara, saopštila je aukcijska kuća Heritidž (Heritage). Novčić, koji je izradila kompanija Blu Ridž glas iz Tenesija… »
"Da podstaknemo strast preduzetništva"
RTV 07.01.2017
BEOGRAD - Ulaganje u obrazovanje, nauku i inovacije nije trošak za državu nego prava investicija, a cilj Naučno tehnološkog parka (NTP), u okviru koga se nalaze 42 kompanije, je da bude centar za razvoj inovacija i inkubator za biznis, kaže v.d… »