Izvor: Kurir arhiva vesti 09.01.2017
7 Priča o zabludama naše istorije Ubistvo na Čukur-česmi: Prvi srpski medijski rat
Kurir 09.01.2017
Pojedini događaji iz prošlosti pretvoreni su u mitove, pa mnogi ne znaju šta je istina. Da bi pridobio evropsko javno mnjenje, izaslanik u Carigradu Jovan Ristić izmislio je smrt dečaka Save Petkovića, iako je bio povređen U školi se uči da su… »
Bibliotekari lažirali čitaoce: Smislili kako da povećaju fond!
Kurir 09.01.2017
Istraga je pokrenuta kada je osoblje primetilo da je jedan penzioner za godinu dana pročitao 2.361 knjigu. Dvojica bibliotekara sa Floride smisli su zanimljiv način da povećaju čitanost među svojim članovima, kao i da povećaju zalihu knjiga. Oni su… »
7 Priča o zabludama istorije - spasavanje Evrope od osmanlija: Srbin otvorio kapije islamu!
Kurir 09.01.2017
U bici kod Nikopolja 1396, koja je odredila istoriju Evrope u narednih pet vekova, sultanu Bajazitu pobedu je doneo sin kneza Lazara. Kaže se da su Srbi, suprotstavljajući se Turcima, . Da li je baš tako? Da bi zaustavila nadiranje turske vojske… »