Izvor: Al Jazeera/Društvo arhiva vesti 14.01.2017
Medina Čolić: Obrazovanje je najjači alat
Al Jazeera 14.01.2017
Studenti u SAD-u se fokusiraju na ono u čemu su najbolji, bez gubljenja vremena sa drugim predmetima, kaže nagrađivana Medina Čolić iz Bosanske Krupe. Život Medine Čolić (21) iz Bosanske Krupe, nekada uspješne učenica Unsko-sanskog koledža… »
'Jevrejsko Sarajevo' - priča o 500 godina zajedničkog života
Al Jazeera 14.01.2017
Po uzoru na druge evropske gradove, Sarajevo dobija 'jevrejsku turu' o dubokom tragu koji je ova zajednica utisnula u grad. Piše: Vedrana Maglajlija “Prije nekoliko godina čuo sam kako jedan turistički vodič turistima govori da u Sarajevu nema više… »
Jusko: Politika i ekonomija prave zastoj u gradnji autoputeva u BiH
Al Jazeera 14.01.2017
Uskoro izgradnja brze ceste Sarajevo-Bihać, a morat će se tražiti i drugi načini finansiranja sem EU fondova. Godinama postoje planovi za bolju saobraćajnu povezanost svih dijelova Bosne i Hercegovine, no realizacija je zatajila. Za takvo što… »