Izvor: Gde investirati arhiva vesti 21.01.2017
Cena paladijuma na najvišim nivoima u skoro dve godine
Gde investirati 21.01.2017
Paladijum je na međunarodnim robnim tržištima nastavio snažan rast iz 2016. zaradivši od početka ove godine 120$ po unci. Fjučersi paladijuma su u petak na berzi u Njujorku poskupeli oko 5%, do 794 dolara po unci. Od početka godine cena paladijuma… »
Ove valute strahuju od nove američke administracije, trgovci u stanju pripravnosti
Gde investirati 21.01.2017
Protekcionistički stav nove američke administracije i sklonost Donalda Trampa da šokira tržišta, drže trgovce valutama u stanju stalne pripravnosti. Ove su valute najviše osetljive na Trampove izjave i napise u medijima Meksiko je bila jedna od… »
Najvišim državnim funkcionerima u Crnoj Gori umanjene zarade
Gde investirati 21.01.2017
Predsedniku Crne Gore Filipu Vujanoviću plata je smanjena za 195 evra, premijeru Dušku Markoviću za 174 evra, a nekim ministrima za 149 evra. Administrativni odbor je jednoglasno podržao predlog da najvišim državnim funkcionerima budu umanjene… »
Produktna berza: Cena soje porasla, pšenica u padu
Gde investirati 21.01.2017
Zrno je poskupelo za 2,23%, a kilogram je koštao 44,60 din (49,06 din/kg sa PDV-om), navodi se u izveštaju Berze. Sojina sačma sa 44% proteina sa isporukom tokom februara je prometovana po 44,00 din (52,80 din sa PDV-om). Tržište kukuruza je bilo… »