Izvor: Politika/Ekonomija arhiva vesti 10.03.2017
Jeftinije gorivo još daleko
Politika 10.03.2017
Cena nafte na svetskim berzama je pala na manje od 50 dolara za barel, ali bi vozači u Srbiji mogli da se ovajde tek posle potrošnje dosadašnjih zaliha. Prvi put od decembra prošle godine, cene nafte na svetskim berzama pale su ispod 50 dolara za… »
Investicije preče od državnih plata i penzija
Politika 10.03.2017
Vučićeva najava povišice na „srpskom Davosu” izmamila je aplauz koji bi eskalirao u ovacije, ali je dodao: „Ipak ću sačekati septembar za tu odluku”. – Pavle Petrović: „Prioriteti su malo drugačiji”. Prosečna plata u martu biće 395… »
U bankama štede, a fondove merkaju
Politika 10.03.2017
Uprkos niskim kamatama štednja u Srbiji premašila devet milijardi evra. Štednja u Srbiji prvi put je u januaru premašila devet milijardi evra, međutim štediše se nisu ovajdile od toga što sve više novca daju bankama na čuvanje. I njih kao i… »