Izvor: Novi magazin/Zabava arhiva vesti 18.03.2017
'Vrmdžila' okupila hiljadu planinara iz Srbije i inostranstva (FOTO)
Novi magazin 18.03.2017
Bezmalo hiljadu planinara iz Srbije i inostranstva učestvovalo je danas u planinarskom pohodu "Vrmdžila", odnosno u obilasku sela Vrmdže, Vrmdžanskog jezera i njegove okoline. Živopisno selo u blizini Sokobanje i planine Rtanj, nadaleko poznato po… »
Princ Vilijam i vojvotkinja Kejt u Parizu
Novi magazin 18.03.2017
Britanski princ Vilijam i njegova supruga Kejt razgovarali su danas u Parizu sa žrtvama terorističkih napada u Francuskoj pozdravljajući njihovu "hrabrost". Prinčevski par želi da izrazi solidarnost Velike Britanije prema Francuskoj koja je bila meta… »
Naučnici potvrdili da je Vitamin C efikasan protiv karcinoma
Novi magazin 18.03.2017
Poslednje naučno istraživanje pokazalo je da vitamin C ima specifično dejstvo na matične ćelije karcinoma i da može da dovede do uništavanja kancerogenog tkiva. Časopis "Oncotarget" objavio je rezultate istraživanja koje su sproveli naučnici sa… »
Napravljena vakcina koja "ubija" loš holesterol
Novi magazin 18.03.2017
Novi inovativni lek može da spreči srčane i moždane udare time što znatno umanjuje nivo lošeg holesterola u krvi, prenos BBC. Rezultati istraživanja sprovedenog na 27.000 pacijenata ukazuju na to da bi se ovaj lek uskoro mogao primenjivati na… »