Izvor: Radio 021/Svet arhiva vesti 15.04.2017
Na predsedničkim izborima u Iranu 1.600 kandidata
Radio 021 15.04.2017
Više od 1.600 kandidata prijavilo se za učešće na predsedničkim izborima u Iranu 19. maja. Očekuje se da nadležne vlasti u naredne dve nedelje znatno odbace veliki broj prijava kako bi u trku ušlo svega nekoliko ljudi. Rok za prijavu kandidata… »
Albanski premijer traži od Evrope da ubedi opoziciju da izađe na izbore
Radio 021 15.04.2017
Vladajuća levičarska koalicija albanskog premijera Edija Rame saopštila je danas da će zatražiti od evropskih partija desnog centra, čiji je član i albanska opozicija, da je ubedi da počnu pregovore i učestvuju na parlamentarnim izborima… »
Roditelji zaboravili dete u avionu
Radio 021 15.04.2017
Bračni par ostavio je desetogodišnju devojčicu u avionu nakon je bez nje izašao iz letelice, navodi se u izveštaju. Incident se dogodio u južnoj Kini. Osoblje je pronašlo devojčicu kako spava tokom provere kabine, nakon što je avion iz Čengdua u… »
Egipat: Bivši ministar osuđen na sedam godina zatvora
Radio 021 15.04.2017
Poslednji ministar unutrašnjih poslova iz vremena egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka osuđen je na sedam godina zatvora zbog pronevere javnih sredstava. Habib al Adli, koji se dovodi u vezu s najsurovijim postupcima Mubarakovih bezbednosnih snaga… »