Izvor: Peščanik/Društvo arhiva vesti 05.05.2017
Blagotvorna CEFTA
Peščanik 05.05.2017
Ideja balkanske carinske unije, koju je zimus lansirao premijer Aleksandar Vučić, nekako je u zapećak gurnula činjenicu da Srbija u okviru stalne rotacije ove godine predsedava Zajedničkim komitetom CEFTA sporazuma i da je ona tokom okruglih deset… »
Prinudni patriotizam
Peščanik 05.05.2017
Što gore – to patriotskije. Što bliže ratu – to više poziva na samopožrtvovanje. Što je veća geopolitička usamljenost – to gnusnija državna retorika posebnog puta i posebne duhovnosti. U Rusiji, gde se istorija vrti u krug, tako je bilo… »
Balkanska ruta
Peščanik 05.05.2017
“Balkanska Ruta/The Balkan Route” je izložba 44 fotografije autora Marka Đurice. Na fotografijama su zabeleženi svakodnevni problemi i masovna kršenja ljudskih prava sa kojima se susreću izbeglice, migranti i azilanti sa Bliskog istoka. Otvaranje… »
Kakav tender i zašto tender za Kulu Beograd?
Peščanik 05.05.2017
Predsednik Vlade (uskoro i države) najavio je, a pres-služba Vlade kao najnormalniju vest prenela da će tokom maja biti održan tender za izgradnju „novog simbola glavnog grada – Kule Beograd“ i da će izgradnja početi u oktobru. Da je reč o… »