Izvor: RTS/Kultura arhiva vesti 07.05.2017
Film o albumu Nika Kejva otvara 10. „Beldoks“
RTS 07.05.2017
Projekcijom ostvarenja „Još jednom s emocijom“ Endrjua Dominika o nastanku legendarnog albuma "Skeleton Tree" Nika Kejva, 8. maja u Centru „Sava“ počinje 10. Međunarodni festival dokumentarnog filma „Beldoks“. Pod sloganom Nije još mrak… »
U toku "Joakimovi dani" pozorišta
RTS 07.05.2017
U okviru obeležavanja Đurđevdanskih svečanosti u Kragujevcu se do 8.maja održava manifestacija "Joakimovi dani", koja predstavlja reviju pet pozorišnih predstava iz Srbije. I ove godine na repertoaru predstave po tekstovima domaćih pisaca. Od 2012… »
Izložba o srpskom sanitetu u Velikom ratu
RTS 07.05.2017
U šabačkom Narodnom muzeju otvorena je izložba "Srpski sanitet 1914 - 1918", delo tročlanog autorskog tima. Postavka je posvećena hrabrosti i humanosti svih onih koji su u Velikom ratu, u teškim uslovima, bez dovoljno opreme i materijala, lečili… »