Izvor: Nova ekonomija/Politika arhiva vesti 14.06.2017
Evropski parlament usvojio rezoluciju o Srbiji, traže rasvetljavanje slučaja Savamala
Nova ekonomija 14.06.2017
Evropski parlament je u Strazburu usvojio rezoluciju o Srbiji u kojoj se ukazuje na napredak Srbije u reformama i od Evropske unije traži da u pregovorima o prijemu Srbije otvori nova tehnički već spremna poglavlja. U rezoluciji traže rasvetljenje… »
Oricio: Institucije u Srbiji da pošalju jasan signal da se napadi na novinare neće tolerisati
Nova ekonomija 14.06.2017
Šef Misije OEBS-a u Srbiji Andrea Oricio izjavio je danas da institucije u Srbiji moraju da pošalju jasan signal da se napadi na novinare neće tolerisati. "Institucije imaju važan zadatak da daju signal da se napadi na novinare na zadatku neće… »
Ćorović: Pokret Saše Jankovića u teškoj situaciji
Nova ekonomija 14.06.2017
Pokret slobodnih građana, Saše Jankovića, u teškoj je situaciji, sve što se radi - radi se bez novca i mnoge stvari "fulaju", rekla je članica predsedništva Pokreta Aida Ćorović gostujući u Novom danu televizije N1. Akademik Dušan Teodorović… »
Fajon: EU će napraviti grešku ako nastavi da žmuri na unutrašnja dešavanja u Srbiji
Nova ekonomija 14.06.2017
Poslanica Evropskog parlamenta Tanja Fajon je na Plenarnoj skupštini povodom izveštaj o Srbiji rekla da izveštaji nevladinih organizacija pokazuju konstantno kršenje zakona i da su predstavnici medija zastrašivani, pa čak i fizički napadani. Kako… »