Izvor: Auto blog arhiva vesti 18.06.2017
Kina će ograničiti proizvodnju električnih vozila
Auto blog 18.06.2017
Svakih nekoliko meseci pojavi se neka kompanija koja najavljuje rivalstvo Tesli ili pravljenje električnog superautomobila, a mnoge od njih su iz Kine. Zato vlasti ove države nameravaju da ograniče proizvodnju na određen broj proizvođača… »
Volkswagen će snadbevati motorima GAZ
Auto blog 18.06.2017
Volkswagen i GAZ potpisali su ugovor o prodaji nemačkih motora ruskom proizvođaču. GAZ će u narednih pet godina od VW-a preuzeti 200.000 pogonskih jedinica. U pitanju je motor 2.0 TDI koji će GAZ ugrađivati u svoja laka, komercijalna vozila… »
BMW 750i Fire Orange
Auto blog 18.06.2017
Narandžasta boja sigurno nije prvi izbor kada se radi o BMW-u Serije 7, ali jedan takav primerak u svojoj ponudi ima Century West BMW koji ovaj 750i Fire Orange nudi za 135.000 američkih dolara (od toga 38.000 otpada na dodatnu opremu). Sem upadljivom… »
“Fiće” oduševile Kragujevčane
Auto blog 18.06.2017
Tradicionalni „Balkan fića fest“, 13. po redu, održan je u Velikom parku, a posetioci su bili u prilici da pogledaju stotinak modela “Zastave 750”. Manifestacija je okupila ljubitelje mezimca jugoslovenske auto-industrije iz zemlje i… »