Izvor: Al Jazeera arhiva vesti 12.07.2017
Srebrenica je umorna, ali život nije stao
Al Jazeera 12.07.2017
Srebrenica je grad obilježen prošlošću i teškom sadašnjošću, ali niko nema pravo da on nema budućnost. Srebrenica je samo dva puta u historiji imala pedeset hiljada stanovnika. Prvi put u rimskom periodu, a drugi put tokom rata 1992. - 1995… »
Hoće li Trump napasti Sjevernu Koreju?
Al Jazeera 12.07.2017
Američki napad na Pjongjang bi izazvao pravi rat na Korejskom poluotoku. Sjeverna Koreja je nedavno uspješno testirala interkontinentalnu balističku raketu. Zbog načina na koji je testirana, raketa nije daleko odletjela, ali smatra se da Sjeverna… »
Radoš: Opasna pitanja na Balkanu mogu izazvati rat
Al Jazeera 12.07.2017
Položaj Hrvata u BiH je pravo pitanje, a priča o trećem entitetu nema smisla, kaže europarlamentarac Jozo Radoš. Hrvatski zastupnik u Europskom parlamentu Jozo Radoš zajedno je s kolegom iz Švedske Jasenkom Selimovićem inicirao osnivanje… »
SAD: Primirje u Siriji se poštuje
Al Jazeera 12.07.2017
Sporazum o deeskalaciji trebao bi biti uvod u trajnije primirje. Primirje u jugozapadnoj Siriji, koje je dogovoreno pod pokroviteljstvom Sjedinjenih Američkih Država i Rusije, uglavnom se poštuje, objavio je američki State Department. „Prošla su… »