Arhiva » Vesti » Večernje novosti 17.07.2017

Srbija - Južna Afrika 21:5 (kraj)

Izabranici Dejana Savića pobedom protiv Južne Afrike započeli su planetarni šampionat u Budimpešti - 21:5

Večernje novosti ponedeljak, 17. jul 2017.  |  Novosti online

Srpski vaterpolisti ubedljivo su krenuli u odbranu svetskog zlata.

Izabranici Dejana Savića su u prvom meču na planetarnom šampionatu u Budimpešti savladali Južnu Afriku - 21:5.

Preostali rivali u grupi C "delfinima" su Španija (sreda u 12.10) i Grčka (petak u 10.50).

PRVA ČETVRTINA

Vaterpolisti Srbije poveli su golom Miloša Ćuka, ali je Južna Afrika već u sledećem napadu izjednačila. U trećem minutu novo vođstvo "delfinima" donosi Duško Pijetlović, a izabranici Dejana Savića, s igračem više u narednom napadu ne koriste brojčanu prednost da povećaju razliku.

Srbija, ipak, stiže do dva gola prednosti, drugim pogotkom Ćuka - 3:1, 5. minut. Golom Viktora Rašovića Srbija koristi napad s igračem više, a Jakišić i Mitrović posle dva kontranapada postižu peti i šesti gol za "delfine" - 6:1, 7. minut. Kraj prve četvrtine.

DRUGA ČETVRTINA

Prve napade u drugoj deonici obe selekcije nisu pretvorile u gol. Jakšić postiže drugi gol u dosadašnjem toku meča u napadu s igračem više, prednost Srbije ide na plus šest - 7:1. Južnoafrikanci gotovo da ne mogu da priđu golu Srbije, koja posle dva gola iz kontranapada (Filipović i Aleksić) vodi 9:1 u 4. minutu druge deonice. Posle odlične defanzive, osvojene lopte i otvaranja kontranapada Filipa Filipovića, Milan Aleksić postiže 10. gol za "delfine". Južnoafrikanci, posle tajm auta, konačno uspevaju da upute šut ka golu Srbije i postižu drugi gol - 10:2, 5. minut. Još jedan neiskorišćen papad s igračem više Srbije, koja već u narednom napadu koristi brojčanu prednost i golom Andrije Prlainovića vraća plus devet - 11:2. "Delfini" su na dvocifrenoj prednosti posle gola Dušana Mandića 40 sekundi pre kraja prvog poluvremena, koje je završeno golom Viktora Rašovića uz zvuk sirene - 13:2.

TREĆA ČETVRTINA

Treći kvartal Južnoafrikanci otvaraju sa dva nerealizovana napada s igračem više, dok "delfini" posle više od dva minuta igre postižu prvi gol u nastavku meča - 14:2, Prlainović. Prvi gol na meču postiže i Ubović. Južna Afrika iz trećeg pokušaja koristi napad s igračem više - 15:3, 5. minut. Brojčanu prednost u napadu koriste i "delfini" i preko Stefana Mitrovića postižu 16. gol. Posle kontra faula Južnoafrikanaca, Srbija realizuje još jedan kontranapad i vodi 17:3 u 6. minutu - Aleksić. Duško Pijetlović realizuje novu kontru Savićevih izabranika - 18:3. Kraj treće četvrtine.

ČETVRTA ČETVRTINA

Prlainović postiže prvi gol u poslednjem kvartalu - 19:3. Kapiten Filipović je strelac 20. gola za Srbiju. Nova dobra odbrana "delfina" s igračem manje u bazenzu, na drugoj strani Jakšić postiže svoj treći gol - 21:3, 5. minut. Južna Afrika koristi igrača više (Jakšić, treće isključenje) i postiže četvrti gol na meču. Južnoafrikanci postižu drugi uzasopni gol, ponovo s igračem više u bazenu - 21:5, 7. minut.

Mandić pogađa stativu sa spoljne strane u napadu s igračem više. Meč je završen.