Izvor: Radio 021/Ekonomija arhiva vesti 02.09.2017
Fijat najveći izvoznik u Srbiji
Radio 021 02.09.2017
Najveći srpski izvoznik u periodu januar-jul 2017. godine i dalje je kompanija Fijat Krajsler Srbija, dok je u julu mesecu to bila železara HBIS grupa (ranije Hestil). Kako je objavilo Ministarstvo finansija, ukupna vrednost izvoza 15 najvećih srpskih… »
Srpski prevoznici se sele u Sloveniju, najavljena protestna vožnja
Radio 021 02.09.2017
Više od stotinu kamiona najavilo je da će krajem naredne nedelje učestvovati u protestnoj vožnji od petlje na auto-putu kod Krnješevca do terminala na ulasku u Beograd. Kako piše "Danas", o razlozima za takav postupak Poslovno udruženje… »
Češki ministar poziva na bojkot Lidla zbog brisanja krsta
Radio 021 02.09.2017
Ministar poljoprivrede Marijan Jurečka pozvao je Čehe na manji bojkot Lidla kao protest zbog toga što je taj trgovinski lanac, u želji da bude politički korektan i verski neutralan, na reklamnoj fotografiji za akciju "Grčka sedmica" izbrisao krst sa… »
Radnici u Francuskoj besni zbog "zakona za bogate"
Radio 021 02.09.2017
Reforme radnog zakonodavstva koje je objavio francuski predsednik Emanuel Makron naišle su na oprečna reagovanja u francuskoj javnosti. Poslovni lideri ih pozdravljaju, dok su mišljenja sindikalnih organizacija pomešana. Makron, 39-godišnji… »