Izvor: Biznis i finansije/Ekonomija arhiva vesti 27.09.2017
90% građana kaže da je beskontaktno plaćanje brže od keša i standardnih kartica
Biznis i finansije 27.09.2017
Rezultati MasterIndex Srbija 2017 istraživanja pokazuju da je Srbija debitno tržište jer 84% ispitanika koristi debitne kartice – 47% kaže da koristi samo njih, dok 37% ispitanika kombinuje debitne sa kreditnim karticama. Debitne kartice se… »
Srbija konkurentnija ali ima još mnogo mesta za unapređenja
Biznis i finansije 27.09.2017
Prema izveštaju Svetskog ekonomskog foruma za 2017. godinu Srbija je zauzela 78. poziciju na rang listi koja obuhvata 137 zemalja, sa rastom indeksa konkurentnosti za 0,17 poena na 4,14. Naša zemlja je tako poboljšala rang na ovoj listi za 12 mesta u… »
JYSK ostvaruje rast prometa od 19 odsto u regionu
Biznis i finansije 27.09.2017
Međunarodni maloprodajni lanac JYSK u protekloj je finansijskoj godini zabeležio je snažan rast prometa od prosečno 19 posto na sva četiri regionalna tržišta – Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji. Ukupno je ostvaren promet u iznosu… »