Arhiva » Vesti » Sportski žurnal 11.11.2017

Obilić iznenadio Metaloplastiku u Šapcu, Mokra Gora bolja od Požarevca

Nekadašnji reprezentativac Srbije Milan Ćorović vodio Vitezove iz Beograda do pobede na gostovanju u čuvenoj dvorani Zorka, poraz Jugovića u Kaću

Sportski žurnal subota, 11. novembar 2017.

Metaloplastika – Obilić 26:27 (12:15)

Šabac - Dvorana: Zorka. Gledalaca: 800. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Metaloplastika 3 (2), Obilić 2 (2). Isključenja: Metaloplastika 12, Obilić 12. Semafor: 3:3 (6), 7:5 (10), 10:12 (22), 17:19 (40), 21:21 (48), 24:26 (57).

METALOPLASTIKA: Dragićević, Vorkapić 7, Pisarić, Srdanović 1, Došen, Marinović 1, Dakić 6, Brajović 3, Đukić, Jezdimirović, Mitrović 5, Puljizović 1, Vladisavljević (1 odbrana), Bomaštar, Milovanović 2, Kljajić (11 odbrana).

OBILIĆ: Radović (6 odbrana, 1 sedmerac), Živković 1, Alavanja, Bijelić, Ćorović 7, Aničić 1, Bijočanin, Radovanović (10 odbrana), Mirić 2, Minić 1, Teodorović 1, Jestrović 5, Ćirić 6, Antić, Grbić, Ivošević 3.

Gosti su uspeli da prvi deo utakmice reše u svoju korist zahvaljujući ritmu koji su nametnuli.

Drugo poluvreme domaći su krenuli agresivnije i uspeli da u 48. minutu izjednače rezultat, međutim gosti ponovo uspevaju da naprave tri gola razlike. Domaći se ne predaju i uspevaju da u tri, četiri navrata smanje na gol prednosti.

U završnici meča domaći su imali još jednu šansu za izjednačenje, ali u tome nisu uspeli, pa su bodovi zasluženo pripali gostima.