Arhiva » Vesti » Sportski žurnal 14.11.2017

Danci poslednji iz Evrope na Mondijalu, Eriksen het-trikom zavio Irce u crno u sred Dablina (video)

Stari kontinent dao i poslednjeg, 14. učesnika Svetskog prvenstva, momci sa Jilanda na kontre slavili u Irskoj, žreb za SP zakazan za 1. decembar u Moskvi

Sportski žurnal utorak, 14. novembar 2017.

Posle 0:0 na Jilandu ponadali su se Irci, a Dablin je "eksplodirao" kada je u revanšu baraža za Mondijal Republika Irska u 4. minutu povele preko Dafija, koji je iskoristio grešku odbrane Kraljevića i nadskočio na pet metara golmana Kaspera Šmajhela smestivši glavom loptu u mrežu.

Još nekoliko vrlo dobrih šansi imali su domaćini, a kada je Meklin sredinom prvog dela uleteo sa leve strane, bio sam pred Šmajhelom i promašio, naslućivalo se uzbuđenje, neisvesnost...

U 29. minutu Sisto je rivalu loptu gurnuo kroz noge, uleeo u kazneni, uputio povratnu, na drugoj stativi Kristensen je jedva zahvatio loptu, koja se odkotrljala do stative i uz smušenu reakciju Kristija (autogol) završila u mreži za 1:1.

Tada je krenuo potop domaćina. Posle samo tri minuta greška na sredini terena, kontra, u tri poteza, šut Eriksena sa ivice kaznenog pod prečku koju je lopta očešala i zakoprcala se u mreži za 1:2.

Slična slika i u nastavku, greška Iraca, Sisto je dodao Eriksenu, koji je ponovo ciljao sa ivice kaznenog i pogodio za 1:3, a onda i uštopovana Vorda, na koju je na penaltiku natrčao Eriksen i u 74. minutu kompletirao het-trik.

Posle je ušao Niklas Bendtner, izborio penal u 90. minutu i realizovao ga za 1:5 i plasman na Mondijal. Danci će peti put igrati na najvećoj svetskoj smotri.

31. Australija (Australija i Okeanija)

32. Novi Zeland - Peru 16. novembar (prvi meč 0:0)

Napomena: Žreb grupa održaće se 1. decembra u Moskvi, Kremlju, 32 reprezentacije biće raspoređene u osam grupa. Svetsko prvenstvo u fudbalu održaće se od 14. juna do 15. jula 2018. godine. Mečevi će se igrati u 11 gradova na 12 stadiona (Moskva – Lužniki 81.000, Otkritije arena 45.360, Sankt Peterburg – Krestovski 68.134, Kalinjingrad – Kalinjingrad 35.212, Kazanj – Kazanj arena 45.379, Nižnji Novgorod – Nižnji Novgorod 44.899, Samara – Kosmos arena 44.918, Volgograd – Volgograd arena 45.568, Saransk – Mordovia arena 45.015, Rostov – Rostov arena 45.000, Soči – Olimpijski stadion 47.659, Jekaterinburg – Jekaterinburg arena 35.000).