Arhiva » Vesti » Večernje novosti 14.11.2017

Lutovac čuva “orliće” na vrhu tabele (video)

Mlada reprezentacija Srbije pobedom u Jerevanu nad Jermenijom s rezultatom 1:0 nastavila je sjajan niz od pet pobeda u kvalifikacijama za EP

Večernje novosti utorak, 14. novembar 2017.  |  Tanjug

Mlada reprezentacija Srbije pobedom u Jerevanu nad Jermenijom s rezultatom 1:0 (0:0) nastavila je sjajan niz od pet pobeda i sa stoodstotnim učinkom učvrstila je prvo mesto u kvalifikacijama za EP.

Meč će posebno pamtiti Aleksandar Lutovac, kako zbog novog gola koji je doneo trijumf, tako i zbog nestvarnog promašaja sa metra-dva od mreže u 42. minutu i nekoliko prokockanih šansi.

Srbija je dominirala po taktu odličnih Pantića i Lukića, propustila je desetak prilika, pogodila stativu (Jović), imala i nesreću da je Avagjan fantastično branio. Do 86. minuta besprekorne "orlove" spasao je sjajni Boris Radunović, odbranivši zicer sa 10 metara Avetisjanu.

Prethodno se kapiten Jovanović povredio prilikom pokušaja da vrati loptu do golmana, Arakeljan je prvi stigao do nje, a povratni pas i "penal" Radunović je uspeo da odbrani.

JERMENIJA - SRBIJA 0:1 (0:0)

STRELAC: Lutovac u 53. minutu. Stadion: FIFA akademija u Jerevanu. Gledalaca: 100. Sudija: Alan Mario Sant (Malta) 6. Crveni karton: Kočarjan (Jermenija) u 90+5.

JERMENIJA: Avagjan 7,5 - Hambardžumjan 6, Sargisjan 5,5 (od 65. Magaljan -), Kartašjan 6, Petrosjan 5,5 - Kočarjan 5,5, Hajreptjan 6 - Jegizarjan 5,5, Avetisjan 6, Hakobjan 5,5 (od 54. Araklejan 5,5) - Agekjan 5 (od 61. Minasjan -).

SRBIJA: Radunović 7 - Gajić 7, Jovanović 7 (od 86. Stevanović -), Milenković 7, Bogosavac 7 - Lukić 7,5, Mašović 7, Pantić 8 - Lutovac 7 (od 74. Zlatanović -), Jović 7,5, Adžić 7 (od 56. Mićin 6,5).