Arhiva » Vesti » Blic sport 15.11.2017

Srbija čeka rasplet: Ostalo još jedno mesto: Australija četvrti put zaredom na Mundijalu

Fudbaleri Australije izborili su plasman na Mundijal 2018. godine u Rusiji, pošto su u revanšu međukontinentalnog baraža savladali reprezentaciju Hondurasa u Sidneju sa 3:1, dok je u prvom susretu bilo 0:0.

Blic sport sreda, 15. novembar 2017.  |  Nebojša Todorović

"Kenguri" su pretposlednja ekipa koja je overila kartu za Svetsko prvenstvo, ostalo je još jedno mesto koje će zauzeti Novi Zeland ili Peru.

U prvom meču nije bilo golova, revanš je u Peruu i ako Novozelanđani naprave iznenađenje (četvrtak, 3.15), Srbija će biti u trećem šeširu na žrebu 1. decembra, u suprotnom će "orlovi" u četvrti, poslednji šešir.

Što se tiče Australije, ona će četvrti put zaredom igrati na Mundijalu, a najveće zasluge za takav uspeh idu na račun Mileta Jedinaka. Kapiten je upisao het-trik, odnosno sva tri puta je on zatresao mrežu Hondurasa u trijumfu od 3:1.

Bedem Hondurasa je probio u 54. minutu kada je prilikom njegovog udarca iz slobodnjaka lopta zakačila Figerou i prevarila golmana Eskobara. Pobedu je potvrdio penalima u 71. i 85. minutu, dok je Elis u nadoknadi samo ublažio poraz.