Извор: Ал Јазеера/Друштво архива вести 08.01.2018
Ланчана реакција на изјаву митрополита Амфилохија о Вучићу
Ал Јазеера 08.01.2018
Свештеници Митрополије црногорско-приморске саопштили су вечерас да подржавају митрополита Амфилохија и да осуђују реаговања на његову изјаву називајући их хајком против митрополита. Они, такође, критикују српске политичаре… »
Може ли Мохаммад бин Салман раскинути саудијско-вехабијски пакт?
Ал Јазеера 08.01.2018
Саудијски престолонасљедник покренуо је амбициозан план модернизације Краљевине, но шта то значи за вјерску елиту? Краљевина Саудијска Арабија тренутно пролази кроз драматичне промјене у социополитичкој домени. На челу покрета… »
Иран посрће под тежином властитих догми
Ал Јазеера 08.01.2018
Лидери Исламске Републике морат ће схватити да се индоктринирана нација може урушити под тежином политичких или економских догми. Ирански Врховни вођа Сеииед Али Кхаменеи латио се опробане рецептуре и за највеће немире у земљи… »
Давор Бернардић – гарант да опозиција нема шанси
Ал Јазеера 08.01.2018
Постало је бјелодано да, због властите неспособности и унутарпартијских превирања, предсједник Социјалдемократске партије Хрватске није опозицијски лидер. Хрватска већ мјесецима живи у политичком парадоксу: Владу Хрватске… »