Arhiva » Vesti » Sportske.net 13.01.2018

EP - Maestralna španska odbrana, lagano sa Česima

Reprezentacija Španije je lagano savlada Češku u prvom meču grupe D koja se igra u Varaždinu.

Sportske.net subota, 13. januar 2018.  |  Sportske.net

Španija koja je jedan od favorita za prvo mesto u grupi D danas je savladala reprezentaciju Češke bez ikakvih problema sa 32:15 (16:9).

Do 5:4 nekako su se Česi držali danas, a onda su potpuno pali. Svega jedan gol za 10-ak minuta je bilo baš malo da se održi korak za Špancima koji su napravili seriju od 4:0 i uspeli da se odvoje.

Viđena je još jedna serija od 3:0 u korist Španaca pred kraj prvog poluvremena nakon čega su poveli sa 14:7.

Sve je bilo rešeno nakon neverovatne igre reprezentacije Španije sredinom drugog dela, nisu dozvolili Česima da postignu gol čitavih 11 minuta, od 20:12 stigli su do 28:12 i napravili pravu katastrofu Česima.

Valero Rivera, Raul Entrerios i Feran Sole su bili najbolji strelci u redovima Španije sa po 5 golova, ističemo i golmana Koralesa koji je imao 8 odbrana od 14 šuteva uz neverovatnih 57%.

Kod Čeha se sve vrtelo oko Kaspareka koji je imao "samo" pet golova. Kažemo samo, šutirao je 12 puta, niko do sada na prvenstvu nije imao toliko šuteva.