Izvor: Vesti online/Ekonomija arhiva vesti 11.02.2018

Dinar sve jači

Dinar sve jači

Vesti online 11.02.2018
Dinar će u ponedeljak, 12. februara, ojačati prema evru za 0,1 odsto u odnosu na petak i zvanični srednji kurs će iznositi 118,5791 dinar za evro, objavila je Narodna banka Srbije. Dinar će biti jači prema evru za 0,2 odsto nego pre mesec dana, a na… »
Rusija upozorava Evropu: Odlučite brzo, inače...

Rusija upozorava Evropu: Odlučite brzo, inače...

Vesti online 11.02.2018
Evropa bi se već naredne decenije mogla suočiti sa nestašicom i poskupljenjem gasa, ako brzo ne odluči da poveća uvoz iz Rusije. - Evropa je napravila potpuno lošu procenu kada je pretpostavila da joj neće trebati dodatni gas, i da će ga, ako joj… »
Šta Srbija može da ponudi Kini?

Šta Srbija može da ponudi Kini?

Vesti online 11.02.2018
Pojekat "Pojas i put", poznatiji kao "Novi put svile", podrazumeva izgradnju trgovinskog i ekonomskog koridora koji obuhvata 65 zemalja i više od trećine svetske ekonomske proizvodnje, što ga čini najambicioznijim razvojnim projektom u istoriji. -… »
Vredni ugovori i prestižna priznanja sa sajma u Moskvi

Vredni ugovori i prestižna priznanja sa sajma u Moskvi

Vesti online 11.02.2018
Uspešan nastup srpskih kompanija prehrambenog sektora, na sajmu "Prodekspo 2018" u Moskvi, potvrđen je dogovorom o potpisivanju devet ugovora i tri predugovora, a ukupna vrednost dogovorenih izvoznih aranžmana u Rusku Federaciju je oko 12 miliona evra… »