Кошаркаши Србије уз много среће победили Аустрију
Кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у Бечу Аустрију са 82:81 (21:18, 20:25, 25:20, 16:18), у четвртом колу Групе Г квалификација за Светско првенство.
Србија је уз много среће победила Аустрију која је током већег дела меча била у предности, а чак је у последњим секундама сусрета имала два шута за победу, али Рашид Махалбашић и Бенедикт Денек нису били прецизни у покушају за три, односно два поена.
Србија је била бољи ривал у првој четвртини, имала је предност после 10 минута игре, али је Аустрија у другој четвртини серијом 14:3 преокренула и дошла до двоцифреног вођства.
Домаћин је одржавао ту предност током већег дела меча, у једном тренутку водио је и са 55:43, али је екипа Александра Ђорђевића ипак успела да дође до тријумфа.
Екипу је ка победи повукао Стефан Бирчевић са две везане тројке, којима је Србија дошла до изједначења, а потом је у неизвесној завршници Алекса Аврамовић са тројком у последњим секундама напада донео тријумф.
Најефикаснији у победничком тиму био је Стеван Јеловац са 21 поеном, 15 је постигао Бирчевић, док је капитен Мирослав Радуљица убацио 16.
С друге стране, истакао се Махалбашић са 22 поена.
Србија је друга у Групи Г са три тријумфа и једним поразом, док је Аустрија последња, четврта без победе.
(Бета, 25.02.2018)