Arhiva » Vesti » Sportski žurnal 10.03.2018

Šampionke Šapčanke preokretom do pobede, Bekament siguran u Beogradu

Ekipa iz Nove Pazove odlično se odupirala šampionkama sve do poslednjih desetak minuta meča u Gimnaziji

Sportski žurnal subota, 10. mart 2018.

Medicinar – Mladost NP 36:29 (15:17)

Šabac - Dvorana: Gimnazija. Gledalaca: 500. Sudije: Ivan Pendić i Ninoslav Veljković (Beograd). Sedmerci: Medicinar 5 (4), Mladost 1 (1). Isključenja: Medicinar 8 minuta, Mladost 12 minuta. Semafor: 4:6 (6), 10:10 (18), 14:17 (28), 19:20 (37), 24:23 (43), 28:25 (50), 34:28 (57).

MEDICINAR: Perić (4 odbrane), Vragolić, Stamenić 6, Milošević, Ćubela 5, Stanisavljević 2, Spasojević, Radović 6, Ručnov, Vidić, Glišić (11 odbrana), Šobić, Prelević 9, Obrenović, Kažić, Stojiljković 8.

MLADOST NP: Dukić, Todorović 1, Milanović 1, Glušica 9, Miljuš, Pavlović 3, Petković (9 odbrana), Jovanović 2, Obradović, Milica Kojičić 6, Miličević, Cvetinović, Orlović 3, Marija Kojičić 4.

Zaslužena pobeda domaće ekipe nad čvrstom ekipom iz Nove Pazove, koja se nije predavala sve do poslednjih desetak minuta meča.

Prvi deo igre protekao je u prednosti gostujuće ekipe. koja je u nekim trenucima imala i tri gola prednosti. Tek u 23. minutu domaće prvi put dolaze u vođstvo. ali do kraja poluvremena prave par grešaka. pa gošće završavaju poluvreme sa dva gola prednosti u svoju korist.

Drugi deo igre donosi sasvim drugu sliku na terenu. Domaće dolaze do svoje prepoznatljive igre i predvođene Anom Radović i Suzanom Ćubelom uz odličnu igru Glišić na golu, a Prelević, Stojiljković i Stamenić dobijaju drugi deo susreta sa čak devet golova prednosti.