Нови светски рекорд у јахању на таласима

Бета 29.04.2018

Сурфер Родриго Кока оборио је светски рекорд по величини таласа на којем је сурфовао, током тамичења у Назару, у централној Португалији, саопштила је Светска лига сурфера (ВСЛ), организатор такмичења професионалаца.

По интернет страници Градског вец́а Назаре, на основу података ВСЛ, 38-годишњи Бразилац из Сао Паула постигао је нов светски рекорд јахањем на "воденом чудовишту" висине процењене на 80 стопа или 24,38 метара.

"Хвала свима за вашу подршку, помогли сте ми да верујем да је то могуц́е (...) то је нови светски рекорд, част, не могу да нађем речи", написао је Родриго Кока на Фејсбуку.

Тиме је за 61 сантиметар надмашио претходни рекорд Американца Герета Макнамаре 2011. године, такође у Назару, с таласом од 78 стопа (23,77 метара).

Мала рибарска лука Назаре, позната по таласима - "воденим зидовима", привлачи сурфере из целог света, специјализоване за велике таласе.

(Бета, 29.04.2018)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Забава, најновије вести »