Извор: Пешчаник/Друштво архива вести 26.06.2018
Шраф у осовини: словеначки избори
Пешчаник 26.06.2018
Колико год безначајни изгледали са свих страна света, словеначки избори су управо свим странама показали кључне смернице читаве европске, ако не и светске политике: како се борити против наци-фашизма. Насупрот већини очекивања… »
Претња
Пешчаник 26.06.2018
Влада Србије ће стати уз председника Србије, каже председница владе Србије. Где иначе стоји председница владе, да би сад рекла да ће стати уз председника Србије? Колико има места за стајање на врху Србије? У пристојним државама… »
После Европе
Пешчаник 26.06.2018
Из нове књиге Ивана Крастева “После Европе / Афтер Еуропе”, у преводу Миљана Танића, Самиздат Б92, 2018. Из Увода Европска унија је увек била идеја у потрази за стварношћу. Међутим, све је већа забринутост да оно што је држало… »
Путиново ново одело
Пешчаник 26.06.2018
Сва удворичка штампа и слугерањски кремаљски аналитичари с лоше скривеним одушевљењем пишу о ономе о чему је последњих годину и по дана Путин маштао – о руско-америчком састанку на врху. Из Москве, а делом и из Вашингтона… »