Хрватска и Француска у грозници финала
Француски и хрватски градови су преплављени заставама и људима с обележјима националних фудбалских селекција у очекивању финала Светског првенства у Русији.
Хрвати су, пише Асошиејтед прес, у еуфорији пред прво појављивање њихове земље у финалу мундијала.
Очекује се да ће упркос лошем времену хиљаде људи бити на трговима широм Хрватске и пратити утакмицу на великим екранима.
Они сами кажу да је њихова репрезентација већ направила велику ствар, без обзира на резултат финала.
С друге стране су Французи, освајачи Светског првенства 1998. Од тада су још једном стигли до финала, али су у Немачкој 2006. Италијани били бољи у извођењу пенала.
Као и 12. јула 1998, када је у финалу надигран Бразил, на Јелисејским пољима се очекују стотине хиљада људи, пише Франс прес.
Испрва скептичну јавност током турнира у Русији све више је хватала фудбалска грозница, да би после полуфиналне победе над Белгијом окупирала целу земљу.
Лидери две земље, Колинда Грабар-Китаровић и Емануел Макрон гледаће утакмицу на стадиону Лужњики у Москви.
Финална утакмица почиње у 17.00.
(Бета, 15.07.2018)





