НУНС:Протест због отказа уреднику портала Инфо Врањске

Бета 24.07.2018

Независно удружење новинара Србије (НУНС) оштро је данас протестовало због тог што је позориште "Бора Станковић" у Врању дало отказ глумцу Саши Стојковићу, који је и уредник портала Инфоврањске.рс.

У саопштењу се наводи да се ради о "директном и отвореном притиску власти у Врању на слободу изражавања, јер је Стојковић, дугогодишњи новинар недељника Врањске, након гашења тог медија, наставио са неколицином колега да критички извештава јавност преко портала Инфоврањске.рс".

Упркос чињеници да врањско позориште због мањка глумаца стално ангажује сараднике из других театара, Саша Стојковић је проглашен технолошким вишком, наводи се у саопштењу.

Стојковић је у врањском позоришту за три деценије одиграо више од 100 улога, режирао десетак представа и добио неколико награда.

"Све чињенице указују да је отказ Саши Стојковићу наставак обрачуна са слободом медија. Позивамо и Удружење драмских уметника да Србије реагује на очигледну политизацију позоришта", навео је НУНС.

Подсетимо, у понедељак су возач и радник градског водовода у Врању физички напали новинаре овог портала. Уз речи “Немој случајно да сте сликали" и "Све вређајте, али ми не вређајте директора, спреман сам на свашта због мог директора”, упућене окупљеним грађанима и новинарима они су сараднике портала Инфоврањске спречили да обаве професионални задатак.

(Бета, 24.07.2018)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »