Извор: Вечерње новости/Култура архива вести 09.08.2018
Александер Седерберј: Уживам да пишем трилере
Вечерње новости 09.08.2018
Александер Седерберј, за "Новости", о популарној трилогији о Софи Бринкман. Читаоце суочава са мафијашима, бандама и лошим полицајцима. РАДЕЋИ годинама као сценариста и уредник шведске телевизије, на адаптацијама популарних… »
Судбина Рома у Великом рату
Вечерње новости 09.08.2018
Изложба Драгољуба Ацковића биће најесен представљена у Стразбуру и Паризу. За храброст добијали Албанску споменицу и Орден Карађорђеве звезде. ИЗЛОЖБА "Страдање Рома у Првом светском рату" аутора др Драгољуба Ацковића… »
Уредиће гроб Љубе Поповића
Вечерње новости 09.08.2018
Славни српски сликар најзад ће добити достојно вечно коначиште у Ваљеву. Идејно решење дело архитекте Небојше Лоле Анића. НА двогодишњицу смрти великог српског сликара, академика Љубе Поповића (1934-2016), његов гроб биће… »
"Стрипорама" у оквиру "Нишвила": Супермен над тврђавом
Вечерње новости 09.08.2018
Четврти Међународни фестивал стрипа и поп културе "Стрипорама" у оквиру "Нишвила". Гостује Виктор Богдановић, један од садашњих аутора најпознатијег суперхероја. ПОРЕД добре музике, посетиоци "Нишвила" моћи ће да уживају и у… »

