Izvor: Politika/Beograd arhiva vesti 22.09.2018
Operski spektakl na Savskoj promenadi
Politika 22.09.2018
Povodom 150 godina postojanja Narodnog pozorišta i početka 150. sezone, Nacionalni teatar poklonio je publici „Operu na vodi”, jedinstveni muzički spektakl na Savskoj promenadi. Na pozornici, postavljenoj između dve završene kule „Beograda na… »
Figurine iz neolita proslavile Stubline
Politika 22.09.2018
Zbog valjkastog tela i naglašenog nosa one se razlikuju od svih vinčanskih figura. – Naselje u kome su pronađene nastalo je oko 4.700 godina pre nove ere, brojalo je oko 200 kuća i između 1.000 i 2.000 žitelja. Na blagoj padini oivičenoj… »
PKB ostaje poljoprivredno zemljište kao i do sada
Politika 22.09.2018
Priče koje su se u medijima pojavile da će ga neko pretvoriti u građevinsko zemljište su „gluposti”, kaže Goran Vesić. PKB ostaje poljoprivredni kombinat kao što je i bio, a priče koje su se u medijima pojavile da će ga neko pretvoriti u… »