Европски дан језика
РТВ 26.09.2018 | РТВ

НОВИ САД - Данас је Европски дан језика, а обележавању тог датума прикључила се и наша земља. У "Улици језика", испред зграде Филозофског факултета у Новом Саду, постављени су интерактивни штандови, где су посетиоци могли да сазнају више о европским језицима, учествују у квизу и освоје награде.
Француски језик био је само један од преко десет језика који су данас били представљени на штандовима у Улици језика. Међу њима, био је и Центар за српски као страни језик, који углавном уче студенти на размени, а од септембра започет је и курс за грађанство. Поклон књиге на енглеском језику С обзиром да књиге на страним језицима нису свима лако доступне и приступачне, Евро Боокје данас, на Европски дан језика, одлучио да одабране књиге на





![Због овог графита у Зрењанину су приведени грађани! Откривамо шта је писало и зашто је више пута префарбаван! [ФОТО]](https://nstatic.net/260/41744260poxnpv.jpg)
