Директор Ферарија: Не одустајемо од борбе
Директор Ферарија Маурицио Аривабене рекао је данас да његова екипа не одустаје од борбе за шампионску титулу у Формули 1.
Водећи у генералном пласману возача је Луис Хамилтон из Мерцедеса, који има 67 бодова више од Себастијана Фетела из Ферарија. Британац у недељу у трци у Остину може да освоји титулу ако победи.
У конкуренцији конструктора Ферари заостаје 78 бодова за Мерцедесом, четири трке пре краја шампионата.&нбсп;
"Знам да ситуација изгледа немогуће, али понекад је наш посао да се боримо са немогућим. То ћемо покушати да урадимо", рекао је Аривабене за Скај.
Ферари је водио у конкуренцији возача и конструктора пре летње паузе, али је после тога и победе у Белгији, Хамилтон победио у свакој трци. У Ферарију су почињене стратешке грешке, али и грешке возача, док је Мерцедес напредовао, али Аривабене не жели да криви никога из екипе.
"Ми побеђујемо и губимо заједно", навео је он.
У последње четири трке Фетел је изгубио 50 бодова и није успео да парира Хамилтону.
Фетел је после трке у Јапану рекао да се Ферари неће предати и да ће се борити до краја шампионата.
(Бета, 16.10.2018)






