Извор: Ал Јазеера/Економија архива вести 13.11.2018
Рим не жели попустити Бриселу и не мијења буџет
Ал Јазеера 13.11.2018
Унаточ чврстом ставу службеног Рима и пријетњама из Брисела, покретање санкција према Италији и даље је неизвјесно. Популистичка коалиција у Италији одбија се покорити Еуропској комисији и не намјерава предати никакву… »
Плин ће до 2030. бити други највећи свјетски извор енергије
Ал Јазеера 13.11.2018
Природни плин ће прескочити угаљ због настојања да се смањи загађење зрака и повећању употребе текућег природног плина. Очекује се да ће до 2030. године природни плин умјесто угљена постати други највећи свјетски извор… »
Перковић и Мустач тужили Њемачку Страсбоургу
Ал Јазеера 13.11.2018
Бивши обавјештајаци тврде да им њемачки суд није омогућио правично суђење за учешће у убиству хрватског емигранта. На Еуропски суд за људска права у Страсборугу стигла је тужба бивших југославенских, али и хрватских… »
САД би могао поткопати или зауставити Сјеверни ток 2
Ал Јазеера 13.11.2018
Амерички амбасадор при Европској унији каже да Доналд Трумп има много алата на располагању ако се Сјеверни ток 2 настави. Сједињене Америчке Државе могле би подузети мјере како би спријечиле изградњу плиновода Сјеверни ток 2… »