Фулам: Јокановић добио отказ, Ранијери нови тренер
Српски тренер Славиша Јокановић добио је отказ у Фуламу после лоших резултата по уласку клуба у Премијер лигу.

Енглески премијерлигаш Фулам отпустио је српског тренера Славишу Јокановића и на његово место довео Клаудија Ранијерија.
Јокановић иза себе има низ лоших резултата - Фулам је у последњих 12 мечева освојио само пет бодова.
Ранијери је 2016. предводио Лестер до чудесне титуле, а са Фуламом је потписао вишегодишњи уговор.
„Мењати некога без правог наследника није била опција&qуот;, рекао је председник Фулама Шахид Кан.
„То што је неко Клаудијевог калибра спреман да прихвати изазов је кључно и пружа утеху.
„Клаудио је сигурна опција и спреман је за Премијер лигу и оно што нам је у овом тренутку потребно.
„Његов недавни рад са Лестером је легендаран, а када погледате све што је урадио са Челсијем и другим великим клубовима широм Европе, јасно је да велико фудбалско име долази у Фулам&qуот;.
Како каже, његов син Тони Кан, потпредседник клуба и спортски директор, прошле недеље је разговарао са неколико кандидата за место тренера.
„Част је прихватити Канов позив и прилику да предводим Фулам, фантастичан клуб за традицијом и историјом&qуот;, рекао је Ранијери, који је претходне сезоне водио француски Нант.
- Клубови Премијер лиге зарађују и без навијача
- Почела Премијер лига - кога ћемо све гледати
- Огласио се Матић: Не могу, подсећа ме на бомбардовање
„Циљ Фулама никада не треба да буде опстанак у Премијер лиги - морамо увек да будемо тежак противник и да очекујемо да ћемо успети у томе.
„Ова екипа Фулама има невероватан таленат који је у супротности са њиховом позицијом на табели&qуот;.
Ранијеријева прва утакмица на клупи Фулама биће 24. новембра, када на „Крејвен котиџ&qуот; долази Саутемптон.
„Знам да је овај тим и те како способан за боља издања, одмах почињемо на томе да радимо и спремамо се за Саутемтон&qуот;, навео је Ранијери.
Отказ Јокановићу „коректна одлука&qуот;.
Јокановић је на клупу Фулама дошао у децембру 2015. и прошле сезоне је успео да Фулам уведе у Премијер лигу.
Међутим, од почетка сезоне имали су само једну победу.

„Нисам очекивао да ћу морати да објавим ову вест за Славишу и волео бих да су околности другачије, али због свега што се догодило сматрам да је одлука о смени у овом тренутку права за наше играче, клуб и навијаче&qуот;, додао је Кан.
„Славиша ће увек имати моју захвалност и поштовање за све што је урадио да се Фулам врати у елиту&qуот;.
„Надам се да сви у Фуламовој породици деле моја осећања према Славиши. Желим му много среће и успеха где год да га пут одведе&qуот;.
Ранијеријев ролеркостер
Упркос лошим искуствима са клубовима попут Валенсије, Јувентуса, Интера, Роме и Монака, Ранијери се 2015. придружио Лестеру.
Док је био селектор Грчке, током квалификација за Еуро 2016. чак поражен и од Фарских острва.
Ипак, док је водио Челси био је други у Премијер лиги, уз пласман у полуфинале Лиге шампиона.
Лестер је у сезону 2015/2016 ушао са шансама 5.000 према 1 да ће бити шампион, а били су и међу фаворитима за испадање у Чемпионшип.
Међутим, направили су један од највећих спортских чуда свих времена и освојили Премијер лигу.
Бајка након тога није настављена - Ранијери је добио отказ само девет месеци после титуле.
(ББЦ Невс, 11.14.2018)
