Izvor: RTS/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 06.12.2018

Testiranje novog ruskog lasera dan nakon zatezanja odnosa sa SAD

Testiranje novog ruskog lasera dan nakon zatezanja odnosa sa SAD

RTS 06.12.2018
Ruski mediji objavili su snimak najnovijeg laserskog oružanog sistema, zvanog „Peresvet“. Potez dolazi samo dan nakon što su SAD zapretile da će se povući iz Sporazuma o likvidaciji raketa srednjeg i kratkog dometa. „Laserski sistem 'Peresvet', baziran… »
Život u snazi motora

Život u snazi motora

RTS 06.12.2018
Povodom sedamdeset godina rada Mašinskog fakulteta u Beogradu, otvorena je izložba posvećena profesoru Mihailu Miki Borisavljeviću pod nazivom „Život u snazi motora“. Mihailo Mika Borisavljević zlatno je ime naše motoristike. Diplomirao je na Tehničkom… »
Kakaovac kao faktor stabilnosti

Kakaovac kao faktor stabilnosti

RTS 06.12.2018
Kolumbija ‒ za mnoge opasna južnoamerička destinacija u kojoj decenijama traju sukobi i oružani konflikti ‒ poslednjih godina beleži neverovatan uspeh u uzgajanju kakaovca. Decenijama Kolumbija slovi za zemlju neverovatne lepote i kulturnog nasleđa. I… »