Извор: РТС/Наука & Технологија архива вести 14.12.2018
Колика је шанса да Наса пронађе живот на Марсу?
РТС 14.12.2018
Могло би бити лакше пронаћи знаке древног живота на Марсу пре него на Земљи, рекли су научници који су повезани са Насином следећом истраживачком мисијом. Робот на шест точкова треба да додирне површину Црвене планете 2021… »
Какав је поглед са ивице свемира
РТС 14.12.2018
„Вирџин галактик“ је јуче ушла у историју као прва приватна компанија која је успешно у суборбитални лет послала комерцијалну летелицу за туристичке летове са људском посадом. Вест о том подвигу обишла је свет, а сада је… »
Трагом једног документа из пера Стојана Новаковића
РТС 14.12.2018
„У архивским просторијама, међу орманима и полицама пуним тих често потцењиваних хартија, врши се стална служба истини, нашој људској релативној истини која се тешко уочава и осветљава, а лако замрачује и губи“ ‒ писао је Иво… »
Неистражени Земун
РТС 14.12.2018
Свим самоувереним познаваоцима Београда и његових скривених места, увек је било занимљиво истраживање бројних лагума, подземних пећина, зазиданих река и тунела. Неки од тих простора налазе се испод три земунска брда: Гардоша… »

