Izvor: Novi magazin/Balkan arhiva vesti 23.01.2019
Dodik: SNSD obustavlja pregovore sa SDA, zbog inicijative o promeni imena RS
Novi magazin 23.01.2019
Predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas, povodom inicijative Stranke demokratske akcije (SDA) o promeni imena Republike Srpske, da je postojanje RS neupitno, jer je ona ustavna kategorija i međunarodno priznata Dejtonskim… »
Bar: Dečak preminuo od gripa, drugom se bore za život
Novi magazin 23.01.2019
Dvoipogodišnji dečak iz Bara prva je žrtva gripa u Crnoj Gori ove godine, dok se jednom detetu u Institutu za bolesti dece bore za život, objavili su mediji. Kako je Dnevnim novinama potvrdio direktor Dečje bolnice Saša Radović, pre dva dana… »
Davor Dragičević: Idem do kraja jer od institucija neću dobiti pravdu za svog sina
Novi magazin 23.01.2019
Davor Dragičević, otac ubijenog mladića Davida Dragičevića iz Banjaluke, optužio je predsedavajućeg Predsedništva BiH Milorada Dodika i ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragana Lukača za zatašakavnje ubistva njegovog sina. "Dete… »
Zaev: Albanski je drugi zvanični jezik u Makedoniji
Novi magazin 23.01.2019
Makedonski premijer Zoran Zaev izjavio je da je albanski jezik drugi zvanični jezik u Makedoniji i istakao da je to definisano Ustavom. "Ustav ga (albanski jezik) definiše kao drugi oficijelni jezik. Za međunarodnu upotrebu jedinstveno je makedonski… »