Стефановић: Није неопходно да предводимо колону

Бета 24.01.2019

Лидер Левице Србије Борко Стефановић изјавио је да није неопходно да опозиција предводи колону на протестима, иако Савез за Србију "свом снагом" подржава окупљање и шетњу грађана.

"Грудва из Крушевца постала је лавина и нека лице протеста буду људи, грађани бесни због лажи, криминала власти, крађе, незапослености, одлазака у иностранство, због хушкања и дељења овог народа", рекао је Стефановић за лист Данас од петка.

Поводом критика да протести неће бити успшени уколико не буду политички артикулисани, односно уколико се у њих не укључе политичке странке, Стефановић је оценио да протести јесу "политички артикулисани", али да нису страначки и нагласио да је то добро.

Стефановић је навео да организатори сами обликују захтеве које СзС подржава, а према његовим речима циљ шетњи је испуњење захтева и отварање медија, хапшење криминалаца и "омогућавање повратка државе у Србију пошто су је напредњаци отели".

(Бета, 24.01.2019)

Прочитајте још

Кључне речи

Политика, најновије вести »