Тајланд одустао од изручења Хакима ал Араибија Бахреину
Фудбалер Хаким ал Араиби, који се налази у притвору у Тајланду од краја новембра, неће бити изручен Бахреину јер је та земља одустала од захтева за његово изручење, саопштило је данас тајландско тужилаштво.
"Министарство иностраних послова Бахреина нас је обавестило да повлачи захтев за изручење.... Ако га они не траже, немамо разлога да га задржимо", навело је тужилаштво.
Ал Араиби (25), бивши репрезентативац Бахреина, ускоро би требало да буде пуштен на слободу и послат у Аустралију где има статус политичке избеглице.
Бахреин га је 2014. године у одсуству осудио на 10 година затвора због наводне умешаности у демолирање полицијске станице, што он негира.
Приведен је 27. новембра у Тајланду на основу Интерполове потернице, док је био на одмору у Бангкоку.
(Бета, 11.02.2019)