Balkan arhiva vesti 12.02.2019

Kurc i šefica diplomatije, izbegavanje u širokom luku

Kurc i šefica diplomatije, izbegavanje u širokom luku

RTS 12.02.2019
Austrijski kancelar Sebastijan Kurc na put u Japan i Južnu Koreju, a potom i u SAD, neće sa sobom povesti šeficu austrijske diplomatije Karin Knajsel. Sa sobom će, kako je najavljeno, povesti ministre privrede Margarete Šrambek i infrastrukture… »
Haradinaj: Neprijatelj je svako ko otvori pitanje granice

Haradinaj: Neprijatelj je svako ko otvori pitanje granice

Al Jazeera 12.02.2019
Kosovski premijer ponovio da takse od 100 posto na robu iz Srbije i BiH neće biti ukinute dok Beograd ne prizna nezavisnost Kosova. Premijer Kosova Ramush Haradinaj izjavio je da pitanje korekcije granice Kosova odgovara samo ruskom predsjedniku… »
Američki ambasador nenajavljeno kod Haradinaja: Raste pritisak SAD

Američki ambasador nenajavljeno kod Haradinaja: Raste pritisak SAD

Telegraf 12.02.2019
Ono što je istakao je da njihov odnos ne može ništa da naruši, čak ni razlika u mišljenjima. Premijer privremenih prištinskih institucija Ramuš Haradinaj sastao se sa američkim ambasadorom u Prištini Filipom Kosnetom, posle čega je izjavio da su… »