Радикали потписали отворено писмо подршке Николасу Мадуру (ВИДЕО)

Бета 13.02.2019

Посланичка група Српске радикалне странке (СРС) потписала је данас у амбасади Венецуеле у Београду отворено писмо подршке венецуеланском председнику Николасу Мадуру.

Отворено писмо потписало је 22 посланика СРС у којем се наводи да пружају "моралну подршку" Мадуру и народу Венецуеле.

Потпредседница СРС-а Вјерица Радета рекла је да "СРС и Војислав Шешељ стоје уз народ Венецуеле и председника те земље Николаса Мадура" и да желе да "помогну у овом тешком тренутку".

У Венецуели већ дуже времена траје криза, а достигла је врхунац када се лидер опозиције Хуан Гваидо, који подршку добија из САД и Европе, самопрогласио за председника земље.

Радета је навела да је Србија "претрпела исто зло од стране НАТО и САД".

"Искрено се надам да ћете имати помоћ Русије и Кине, ми смо вам морална подршка", рекла је Радета и додала су отворено писмо потписали у "дубоком уверењу да ће Мадуро и народ Венецуеле издржати све ово".

Она је рекла да се нада да ће "победити слободарске земље и да је народ Венецуеле своји на своме".

"Хвала што сте нам указали част и присуствовали нашој страначкој слави јуче", рекла је Радета и пренела поздраве председника СРС Војислава Шешеља, који је био спречен да данас присуствује.

Амбасадорка Дија Надер де ел Андари захвалила је радикалима на позиву за страначку славу, а посебно што се на слави лидер радикала "обратио народу Венецуеле".

Она је навела да ју је "енглески језик лимитирао" да се искрено захвали Шешељу и да "осећа одбојност према енглеском језику", посебно због притисака које Америка врши над Венецуелом.

Она је казала да се нада војној помоћи Русије и Кине и додала да "није мање важна ни морална подршка".

"Морална подршка најјаче је оружје", рекла је амбасадорка и додала да је важно "утицати на јавно мњење посебно када се ради о пропаганди о дешавањима у Венецуели".

Амбасадорка је радикалима предала и писмо заменика министра спољних послова за Европу Ивана Хила које је послао председнику СРС Војиславу Шешељу.

Она је навела да је заменик министра Хил до сада обишао осам земаља у Европи и да следећег уторка долази у посету Београду. Хил је поднео захтев за састанак Министарству спољних послова Србије.

ЦЕЛОКУПНИ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ

(Бета, 13.02.2019)

Прочитајте још

Кључне речи

Политика, најновије вести »