Извор: Пешчаник/Друштво архива вести 13.02.2019
Борис Буден – интервју
Пешчаник 13.02.2019
Разговор водио Младен Плеше Хрватски језик пролази данас кроз процес своје ревернакуларизације, дакле поприма функције које је језична пракса имала прије успоставе стандардних националних језика. То другим ријечима значи да се… »
Невоље са пријатељима…
Пешчаник 13.02.2019
…или евакуација која тече У радио емисији Лични став слушаоцима је свој лични став о неким специфичним аспектима спољне политике Русије изложио политички аналитичар и колумниста Станислав Белковски. Интервју је водио новинар… »
Ако говори као фашиста…
Пешчаник 13.02.2019
У књизи Језик Трећег рајха Виктор Клемперер, јеврејски научник који је неким чудом преживео Други светски рат, пише како је нацизам „прожимао целу стварност преко речи, идиома и реченичких структура које су се наметале кроз… »
Помирење и посљедњи дани
Пешчаник 13.02.2019
Поглавље из ауторове нове књиге „ЖАЛИ БОЖЕ. Есеји о религијском национализму, балканизацији и глобализацији“ која излази крајем ове године. Убојство у Оријент експресу Пожега је балкански Јерузалем. Подсјећајући на хисторијске… »